Komu należy się zwrot prowizji?  

 

Na mocy przepisów – kredytobiorcy mogą ubiegać się o zwrot prowizji bankowej. Jednak nie każdemu klientowi, który spłacił kredyt, należy się zwrot prowizji. Ubiegając się o zwrot – trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać zwrot? Kto może ubiegać się o zwrot prowizji? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

 

Zwrot prowizji – czym jest?

 Zwrot prowizji bankowej

Większość Polaków chociaż raz w swoim życiu skorzysta z kredytu – konsumenckiego lub hipotecznego. Zobowiązania finansowe najczęściej zaciągamy wtedy, gdy brakuje nam na niespodziewane wydatki, ale również na zakup nieruchomości czy auta. Choć tak chętnie korzystamy z możliwości kredytowych, to często udaje nam się takie zobowiązania uregulować przed terminem. W takich wypadkach – zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim z grudnia 2011 roku – można ubiegać się o zwrot prowizji. O zwrot prowizji bankowej, czyli kosztów dodatkowych, jakie ponieśliśmy w trakcie ubiegania się o kredyt. Prowizja to nierzadko lwia część całościowych kosztów kredytu i dzięki możliwości jej zwrotu – możemy zyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jednak nie zawsze wcześniejsza spłata zadłużenia gwarantuje nam możliwość ubiegania się o zwrot prowizji bankowej.

Zwrot prowizji bankowej – komu się należy?

 

Zwrot prowizji bankowejNie wszyscy mogą ubiegać się o zwrot prowizji kredytu, nawet jeśli udało im się spłacić kredyt przed terminem. O zwrot pobranej prowizji przez bank mogą starać się osoby, które spłaciły wcześniej kredyt hipoteczny, gotówkowy, pożyczki pozabankowe czy skonsolidowały zobowiązania. Dotyczy to kredytów konsumenckich zaciągniętych po 18 grudnia 2011, których wartość opiewała na mniej niż 255 550 zł. Natomiast o zwrot prowizji w przypadku kredytu hipotecznego – można starać się, gdy został wzięty po 21 lipca 2017 i spłacony przed czasem. Należy pamiętać, że nie można żądać od banku zwrotu, gdy kredyt został zaciągnięty na firmę. Jak widać – nie tylko rodzaj kredytu, jaki pobraliśmy, ale również to, kiedy podpisaliśmy umowę z bankiem czy kwota, na jaką się zadłużyliśmy – wpływa na to, czy możemy starać się o zwrot prowizji bankowej.

 

 

Wypełnij formularz

Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Zwrot Prowizji Ltd lub na jej zlecenie działań marketingowych drogą telefoniczną na wskazany przeze mnie numer telefonu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Zwrot Prowizji Ltd lub na jej zlecenie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (w szczególności e-mail).